Spring vibes

Myślałam, że ten wpis zacznę takim optymistycznym, wiosennym akcentem, ale niestety pogoda za oknem płata takie figle, że nie mogę … Przez Święta zrobiłam kilka zdjęć pięknie rozkwitniętej magnolii. To było zaledwie kilka dni temu a dzisiaj wszystko przykrywa śnieg … Nie należę do osób narzekających na pogodę ale 10 cm śniegu pod koniec kwietnia to już lekka przesada …  Ale na szczęście wiosnę udało się zatrzymać na zdjęciach.

Jakiś czas temu na instagramie obiecałam Wam recenzję książki Doskonała pomyłka Katie Agnew. To historia dziewczyny o imieniu Sophie, która pochodzi z bogatej rodziny, ale w ostatnim czasie nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Mogła mieć wszystko ale wybrała inne życie. Woli imprezować a facetów zmienia jak rękawiczki. Dlatego gazety , nie piszą o niej zbyt przychylnie. Jedyną osobą, która wyciąga do niej rękę jest jej umierająca babcia Tilly Beaumont, która pisze do niej listy ze szpitalnego łóżka i opowiada historię swojego życia.  Opowiada o  czasach wojny, swoim dzieciństwie, wyjawia rodzinne sekrety oraz o tym, jak po raz pierwszy w życiu przymierzyła naszyjnik z pereł :

Nadal pamiętam chłód pereł, które dotknęły mojej szyi, gdy Pan Fitzory zapinał złote zapięcie. Były zaskakująco ciężkie. Pamiętam, też że były dla mnie o wiele za długie. Według mnie były piękniejsze od wszystkich rubinów, brylantów, szmaragdów, które oglądałam tego popołudnia. Wieki całe przyglądałam się swojemu odbiciu, odwracałam się to w jedną, to w drugą stronę i podziwiałam się pod każdym kątem. Wzięłam sznur pereł do ręki i gładziłam doskonale gładkie, krągłe perły, zaskoczona tym, jakie były zimne.

Okazuje się, że ten naszyjnik zmienia życie każdej kobiety, która go nosi. Babcia Sophie opisuje historię kobiet – syren, poławiaczek pereł z Japonii. Niestety naszyjnik  przepada gdzieś i nikt nie wie co się z nim stało. Tylko od Sophie zależy teraz, czy go odnajdzie i pozwoli aby odmienił także jej życie.  Jeżeli jesteście ciekawi tej książki to bardzo Wam ją polecam. To bardzo przyjemna lektura z gatunku tych lekkich, która bardzo wciąga. Idealna aby na chwile się odciąć i przenieść do świata książki. A na zdjęciach trochę wiosny, którą udało mi się złapać. Mam nadzieję, że szybko wróci i to ze zdwojoną siłą!

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset

7 myśli w temacie “Spring vibes

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s