Spring vibes

Myślałam, że ten wpis zacznę takim optymistycznym, wiosennym akcentem, ale niestety pogoda za oknem płata takie figle, że nie mogę … Przez Święta zrobiłam kilka zdjęć pięknie rozkwitniętej magnolii. To było zaledwie kilka dni temu a dzisiaj wszystko przykrywa śnieg … Nie należę do osób narzekających na pogodę ale 10 cm śniegu pod koniec kwietnia to już lekka przesada …  Ale na szczęście wiosnę udało się zatrzymać na zdjęciach.

Jakiś czas temu na instagramie obiecałam Wam recenzję książki Doskonała pomyłka Katie Agnew. To historia dziewczyny o imieniu Sophie, która pochodzi z bogatej rodziny, ale w ostatnim czasie nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Mogła mieć wszystko ale wybrała inne życie. Woli imprezować a facetów zmienia jak rękawiczki. Dlatego gazety , nie piszą o niej zbyt przychylnie. Jedyną osobą, która wyciąga do niej rękę jest jej umierająca babcia Tilly Beaumont, która pisze do niej listy ze szpitalnego łóżka i opowiada historię swojego życia.  Opowiada o  czasach wojny, swoim dzieciństwie, wyjawia rodzinne sekrety oraz o tym, jak po raz pierwszy w życiu przymierzyła naszyjnik z pereł :

Nadal pamiętam chłód pereł, które dotknęły mojej szyi, gdy Pan Fitzory zapinał złote zapięcie. Były zaskakująco ciężkie. Pamiętam, też że były dla mnie o wiele za długie. Według mnie były piękniejsze od wszystkich rubinów, brylantów, szmaragdów, które oglądałam tego popołudnia. Wieki całe przyglądałam się swojemu odbiciu, odwracałam się to w jedną, to w drugą stronę i podziwiałam się pod każdym kątem. Wzięłam sznur pereł do ręki i gładziłam doskonale gładkie, krągłe perły, zaskoczona tym, jakie były zimne.

Okazuje się, że ten naszyjnik zmienia życie każdej kobiety, która go nosi. Babcia Sophie opisuje historię kobiet – syren, poławiaczek pereł z Japonii. Niestety naszyjnik  przepada gdzieś i nikt nie wie co się z nim stało. Tylko od Sophie zależy teraz, czy go odnajdzie i pozwoli aby odmienił także jej życie.  Jeżeli jesteście ciekawi tej książki to bardzo Wam ją polecam. To bardzo przyjemna lektura z gatunku tych lekkich, która bardzo wciąga. Idealna aby na chwile się odciąć i przenieść do świata książki. A na zdjęciach trochę wiosny, którą udało mi się złapać. Mam nadzieję, że szybko wróci i to ze zdwojoną siłą!

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s