Jakoś to będzie

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się książki opowiadające o sposobach na szukanie szczęścia. W księgarniach kolejne książki o duńskim hygge wyrastają jak grzyby po deszczu. Ale zastanawialiście się kiedyś czy my Polacy potrafimy być hygge? Czy tak jak duńczycy i szwedzi umiemy cieszyć się z najprostszych rzeczy? Czy jesteśmy szczęśliwi? Jaka jest nasza polska filozofia życia?

Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce Jakoś to będzie. Szczęście po polsku. Została ona napisana przez czwórkę znajomych: Beatę Chomątowską, Dorotę Gruszkę, Daniela Lisa oraz Urszulę Pieczek.  Jakoś to będzie to nasza polska filozofia życia. Jak piszą autorzy „To niezachwiana wiara, że tak czy inaczej ze wszystkimi trudnościami jakoś sobie poradzimy. Bo nawet szczęśliwi jesteśmy na przekór: modom, autorytetom, przeciwnościom losu, a czasem i zdrowemu rozsądkowi. Wierzymy w rodzinę i tradycję, ważne jest dla nas życie duchowe. Lubimy też jednak być zadziorni, a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W trudnych czasach ratuje nas tajna broń – ironiczne poczucie humoru. Bo czy po wszystkich naszych historycznych perypetiach nadal wierzylibyśmy, że szczęście po polsku jest możliwe, gdyby nie pewność, że jakoś to będzie?”

Ta książka świetnie ukazuje nas jako polaków. Autorzy opisują jacy jesteśmy naprawdę. Co nam się podoba a co nas drażni. Jakie są nasze wady i zalety. Czy jesteśmy gościnni, pracowici i czy umiemy dobrze się bawić. Dlaczego tak bardzo lubimy narzekać.

Wiedzieliście, że naszym ulubionym kolorem jest zielony i niebieski, wigilia którą obchodzi zdecydowana większość z nas, bo aż 99% jest najzdrowsza na świecie i że potrafimy świętować jak żaden inny naród na świecie?

W książce znajduje się też poradnik dotyczący tego, jak pielęgnować filozofię jakoś to będzie.

Ta książka to taki fajny przewodnik po nas samych. Świetnie się ją czyta i mam wrażenie, że każdy z nas powinien mieć ją u siebie. Polecam bardzo, bardzo!

Processed with VSCO with a4 preset

Processed with VSCO with a4 preset

Processed with VSCO with a4 preset

Tutaj znajduje się oficjalny spot książki:

  1. Nie wiem jak to jest u nas z tą radością i świętowaniem 😉 Ale fajnie, że pojawiła się pozycja, która odnosi się do naszych warunków 🙂
    P.S. Masz przecudne zdjęcia na blogu! Czy korzystasz z filtrów?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s