Eat Pretty Every Day

Od dawna wiadomo, że to co jemy jest odpowiedzialne za to jak wyglądamy. Zdrowe nawyki żywieniowe powinny być u nas na porządku dziennym ale wiadomo, że nie zawsze nam się chce albo po prostu nie mamy na to czasu… Nadszedł styczeń, który jest dobrym momentem aby zacząć wprowadzać dobre zmiany w naszym życiu.

Rok temu pisałam Wam tutaj o książce Eat pretty. Jedź i bądz piękna Jolene Hart. Za kilka dni ma premierę  jej druga część Eat pretty every day. Rób codziennie jedną rzecz, która doda Ci blasku. O ile pierwsza była teorią – ta jest zdecydowanie bardziej praktyczna.

Jak pisze autorka: „Chwila inspiracji może odmienić cały twój dzień. A chwila inspiracji każdego dnia przez cały rok potrafi odmienić twoje myślenie, nawyki oraz – w co głęboko wierzę – wygląd i samopoczucie”.

Ta książka to całoroczna podróż w stronę piękna, która ma nam pomóc w stworzeniu naszego własnego, pięknego stylu życia. Wystarczy zastosować się do kilku porad jakie proponuje nam autorka. W żaden sposób nie narzuca ona diet cud itp. tylko zwraca uwagę na to, jak komponować swoje posiłki, tak aby były po prostu zdrowsze i służyły naszemu pięknu. Jak to zrobić?  W książce znajduje się 365 porad  na każdy dzień roku i należy zacząć z niej korzystać od tej, która właśnie u nas panuje.  Przez 90 dni danej pory mamy szeroki wybór jedzenia, propozycję nawyków i sposoby myślenia oraz porady, jak ich używać aby jeszcze lepiej służyły naszej urodzie i zdrowiu.

Są to porady typu : dlaczego starty czosnek musi poleżeć 10 minut przed użyciem, dlaczego lepiej wybrać szminkę z ekologicznym składem i czy cynamon działa na nas upiększająco?

Książka Eat Pretty Every Day bardzo przypadła mi do gustu. Jest przejrzysta i fajnie się z niej korzysta. Podoba mi się sposób myślenia Jolene i to w jaki sposób przekazuje swoją wiedzę. No i jest przepięknie wydana a ja mam do takich książek słabość…

 f184b2a9-c34b-4d72-a1f9-421054ac2422

848bc644-d212-4d94-b8d8-590f26aa19c9

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s