Nespresso. What else?

Kilka dni temu widziałam w telewizji najnowszą reklamę Nespresso, w której George Clooney, który jest twarzą marki, opuszcza kinowy ekran i wyrusza w stroju rycerza w poszukiwaniu kawy.  Trafia nie gdzie indziej jak do butiku Nespresso i jest oczarowany smakiem kawy z kapsułki.

Dla mnie już sam proces przygotowywania kawy jest swego rodzaju celebracją zwykłej chwili. Wkładam kapsułkę do ekspresu i naciskam guzik START. Czuję jej aromat i zapach a do mojego mózgu dociera sygnał, że to czas na coś bardzo przyjemnego. Poza tym sama świadomość tego, w jaki sposób pozyskiwana jest „moja” kawa sprawia, że doznania z jej picia są jeszcze mocniejsze.

Processed with VSCO with a4 preset

George jako wieloletni, globalny ambasador marki jest nie tylko jej twarzą ale jest również członkiem w Radzie Doradczej ds. Zrównoważonego Rozwoju Nespresso. Razem z marką współpracuje nad pomysłami i rozwiązaniami w kierunku poprawy życia i przyszłości rolników produkujących kawę. Program Zrównoważonego Rozwoju polega  na tym, że dostarcza się najwyższej jakości kawę ale z  jednoczesnym poszanowaniem środowiska, z którego ona pochodzi oraz z poszanowaniem społeczności farmerów. Tak więc program opiera się na przekonaniu, że każda filiżanka kawy Nespresso dostarcza nie tylko chwili przyjemności ale ma także wpływ na społeczeństwo i środowisko. W programie zakłada się zwiększanie odporności plantacji na zmiany klimatyczne oraz pomoc w odwróceniu procesu degradacji ich naturalnego ekosystemu.

Tak więc współpraca Georga z Nespresso opiera się e nie tylko na jego udziale w kampaniach reklamowych ale równie na jego czynnym wpieraniu idei jaka marce Nespresso przyświeca.

Bardzo podoba mi się to, że również plantatorzy są tutaj wspierani w jak najwyższych standardach plantacji. Chodzi tutaj o gospodarkę wodną, bioróżnorodności oraz o to, aby pracownicy byli traktowani sprawiedliwe. Poza tym wprowadzane są rozwiązania, które mają na celu przyniesienie dobrobytu plantatorom jak np. rozwój programu i funduszu emerytalnego w Kolumbii.

Elementem programu zrównoważonego rozwoju jest także odpowiedzialne zarządzanie surowcem – w tym przypadku chodzi o aluminium. Marka stara się zwiększyć możliwość  recyklingu kapsułek do 100% w krajach, w których prowadzi działalność. Celem jest także przetwarzanie zużytych kapsułek, zebranych w ramach programu recyklingu jaki marka Nespresso prowadzi, na nowe kapsułki.

Aluminium jest takim surowcem, który można przetwarzać w nieskończoność, więc marka oferuje program recyklingowy, który polega na tym, że wraz z zakupami możemy zamówić torbę do recyklingu. Kurier dostarczając nam świeżą kawę odbiera od nas zużyte kapsułki. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie bo te kapsułki są przetwarzane i powstają z ich np. obudowy nowych ekspresów lub scyzoryki Victorinox.

Ja już delektuję się moja kawą a Wam zostawiam najnowszy spot z Georgem w roli głównej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s