Oczyszczacz powietrza Stadler Form

Smog to niestety bolączka naszych czasów… Jako mama trójki dzieci jestem szczególnie przerażona tym co za sobą niesie… Kocham jesień i zimę – to moje pory roku ale fakt, że to najbardziej zanieczyszczony okres w roku sprawia, że chcę zadbać o jakość powietrza, którym oddycha moja rodzina. Niestety ze smogiem trzeba nauczyć się żyć ale jeśli jest jakaś metoda aby choć trochę poprawić jakość powietrza, to zdecydowanie chcę to zrobić!

Okazuje się, że powietrze w pomieszczeniach jest nawet do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Składają się na to lotne związki organiczne, zawieszony pył, nieprzyjemne zapachy oraz wirusy i bakterie.

Źródłem lotnych związków organicznych są bakterie, pleśnie, materiały budowlane, tworzywa sztuczne, meble i dywany oraz środki czystości i odpady pochodne spalania… Mogą wywoływać bóle głowy, zmęczenie, zaburzenia snu, podrażnienie dróg oddechowych i reakcje nadwrażliwości.

Podobnie jest z cząstkami stałymi. Są to kurz, pyłki, zarodniki pleśni, cząstki spalin, bakterie oraz wirusy. Niektóre z nich potrafią przenikać do naszego organizmu przez błony komórkowe pęcherzyków płucnych i dostać się do naszego krwioobiegu. Potrafią przenikać do narządów i kumulować się w nich przez co powodować różnego rodzaju choroby…

Właśnie dlatego jakiś czas temu postanowiliśmy, że kupimy oczyszczacz powietrza do naszego domu.  Wybór padł na Stadler Form Roger. Pokazywałam Wam go jakiś czas temu na instagramie tutaj. Jego zakres działania wynosi 74 m2 i w ciągu godziny trzykrotnie wymienia powietrze. Roger stale mierzy jakość powietrza w pomieszczeniu i w razie jego pogorszenia automatycznie dostosowuje poziom pracy i informuje o tym,  zmieniając kolor czujnika. Wystarczy popatrzeć na niego aby wiedzieć jaki jest aktualnie jego stan.

Processed with VSCO with a4 preset

Stadler posiada specjalnie opracowany Dual Filtr ™, który łączy filtr HEPA z aktywnym węglem. Filtr HEPA oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń, a filtr z węglem aktywnym umiejętnie eliminuje nieprzyjemne zapachy. Trzeba pamiętać o tym aby wymieniać go co 8-12 miesięcy ale o tym oczyszczacz też poinformuje.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s